Faktury, Finanse, Inwestycje - Fakturowanie-24.pl

Czego się wystrzegać podczas szukania pracy?

Czego się wystrzegać podczas szukania pracy? 1

Zdobycie wymarzonej posady to dla większości ludzi jeden z głównych celów w życiu, jednak solidne wykształcenie i zapał do pracy nie zawsze wystarczają. Często za taki stan rzeczy odpowiedzialne są banalne błędy, które mimo najlepszych chęci stają na drodze zawodowej ścieżki kandydata.

Szukanie pracy rzadko bywa zwieńczone spektakularnym sukcesem już na samym wstępie. Zwykle znalezienie dobrej posady wymaga czasu, cierpliwości oraz doświadczenia, które uczy tego, co naprawdę ważne w procesie rekrutacyjnym. Często o powodzeniu przesądzają na pierwszy rzut oka nieistotne szczegóły.

Nieraz zapominamy, że proces rekrutacyjny zaczyna się już w momencie dostarczenia do pracodawcy naszego CV. Na tym etapie istotne jest nie tylko to, aby wyróżnić się wśród całej masy podobnie wyglądających życiorysów, ale również nie zapominać o podstawowych zasadach poprawnej pisowni. Nawet najbardziej interesujące CV może zrazić przyszłego pracodawcę błędami interpunkcyjnymi, ortograficznymi, niepoprawnym słownictwem lub źle dobranym zdjęciem. Zanim zgłosimy swoją kandydaturę na dane stanowisko, warto upewnić się, czy rzeczywiście jest to praca na jakiej nam zależy. Niedokładne przeczytanie ofert pracy może skutkować brakiem zainteresowania pracodawcy oraz stratą czasu i niezadowoleniem z drugiej strony.

Kiedy nasze CV przejdzie wstępna selekcję, zazwyczaj przychodzi czas na rozmowę kwalifikacyjną. Choć nigdy nie da się przewidzieć ze stuprocentową pewnością tego jakie padną na niej pytania, warto się do niej odpowiednio przygotować. Podstawowa wiedza na temat firmy, w której chcemy pracować może być prawdziwym atutem, jednak nie mniej ważna jest właściwa gestykulacją, mimika, ton głosu oraz utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Pamiętanie o tych kilku prostych zasadach może znacznie wpłynąć na pierwsze wrażenie, które nierzadko bywa najważniejsze.

Wolna niedziela niepotrzebna?

Wolna niedziela niepotrzebna? 5

Niedziela wolna od pracy jeszcze do niedawna uchodziła za coś oczywistego we wszystkich krajach europejskich. Dla wielu osób był to jedyny dzień, w którym można było zapomnieć o obowiązkach i spędzić czas w gronie najbliższych. Niedawna decyzja węgierskiego rządu ożywiła spór wokół wolnych niedziel. Read More

Strony:12345