Fakturowanie24.pl

Ubezpieczenie na życie i dożycie – czym się różnią?

Nieszczęśliwe zdarzenia, które całkowicie zmieniają życiowe okoliczności mogą pojawić się w życiu każdego z nas. Choć mogą to być sytuacje różnego typu łączy je jedno – są zupełnie niespodziewane. Nawet jeśli nie da się ich uniknąć, można skutecznie zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed ich przykrymi skutkami. Służą do tego polisy na życie i dożycie.

Ubezpieczenie na życie
Podstawową cechą tej polisy jest zabezpieczenie życia ubezpieczonego. Oznacza to, że w przypadku jego śmierci, najbliżsi otrzymują środki potrzebne np. na zorganizowanie pochówku lub codziennego potrzeby, co jest szczególnie ważne w przypadku śmierci głównego żywiciela rodziny. Do tego rodzaju ubezpieczenia można dokupić dodatkowe opcje, np. obejmujące wypłatę świadczeń w razie pobytu w szpitalu lub ciężkiego zachorowania.

Polisa na dożycie
Z kolei ubezpieczenie na dożycie to umowa zawierana na dłuższy okres, np. 10 lub 20 lat. W tym czasie, podobnie jak w przypadku ubezpieczenia na życie, śmierć ubezpieczonego skutkuje wypłatą środków finansowych jego rodzinie. W tym przypadku po upływie czasu trwania polisy zgromadzone składki zostają wypłacone ubezpieczonemu. Jest to ciekawy produkt finansowy, który ubezpieczenie łączy z możliwością oszczędzania.

Więcej cennych informacji o tych dwóch rodzajach ubezpieczeń znajdziecie tutaj: http://www.zw.com.pl/artykul/671385.html

 

Pin It

Dodaj komentarz